تسمه الواتور

تسمه الواتور لاستیکی برای بالا بردن مواد یا انتقال به صورت عمودی  بوسیله نصب کاسه قاشقک های فلزی و یا پلاستیکی استفاده می شود.به دلیل استفاده این تسمه در دستگاه های الواتوری یا عمودی به آن تسمه الواتوری نیز میگویند.

تسمه لاستیکی و برزنتی الواتوری

الواتور تسمه ای در بین تجهیزات انتقال از کاربردی ترین تجهیزات برای انتقال و جابجایی است . تسمه در این جهیزات از مهم ترین  اجزا میباشد و به دلیل موادی که در ساختار این نوع از تسمه استفاده شده است مقاومت بسیار خوبی در برابر : ( کشش – فشار، شعله، روغن، سرما، حرارت، سایش، خورندگی دارند.

کاربرد تسمه الواتور

این تسمه در خطوط نقاله عمودی و یا با شیب زیاد به همراه کاسه الواتور(قاشق بالابر) مورد استفاده قرار میگیرد. تسمه الواتور دارای مقاومت کششی زیاد می باشد.انواع تسمه الواتور در صنایع مختلفی مانند شن و ماسه ، گچ ، آسفالت ، آرد ، نمک ، شکر ، خبوبات و غیره که نیاز به جابجایی بار به صورت فله و در حالت عمود و یا با شیب بسیار زیاد می باشد مورد استفاده قرار میگیرد.تسمه الواتور در انواع برزنتی و لاستیکی موجود میباشد که نوع لاستیکی تسمه الواتور به خاطر وزن و ضخامت کمتر و مقاومت بیشتر در برابر سایش و کشش و نیز مقاومت در برابر آب و روغن نسبت به نوع برزنتی آن بهتر می باشد.

نوار نقاله با تسمه نقاله الواتور دارای یک تسمه پیوسته است که می تواند مواد را از یک ارتفاع به ارتفاع دیگر منتقل کند. این نوار نقاله ها می توانند با برق، موتورهای بنزینی و یا حتی با میل لنگ دستی کار کنند. آنها در مواقعی که نیاز به جابجایی عمودی مواد در انبار یا پردازش بدون حمل آنها باشد، مفید هستند. در بسیاری از مواد را می توان بر روی یک تسمه نقاله الواتور حمل کرد و طرح های بسیاری از سیستم ها منعکس کننده آن هستند. 

قطعات کوچک را می توان در سطل های فلزی یا پلاستیکی متصل به تسمه نقاله الواتور جابه جا کرد و سطل ها با رسیدن به بالای نوار نقاله، قطعات را به طور خودکار به تسمه ها یا سطل های ذخیره سازی دیگر می ریزند. این تسمه الواتور به طور مداوم بر روی سیلندرهایی که در هر انتها قرار دارند می چرخد که این حرکت باعث می شود که تسمه از بالا بغلتد و به صورت وارونه یا وارونه به پایین بازگردد.

این نوع از تسمه ها در انواع تجهیزات مختلف جهت انتقال نیرو مانند الواتور های سطلی مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین تسمه الواتور برزنتی، نسبت به تسمه نقاله لاستیکی و پی وی سی به دلیل داشتن منجید و لایه نخ بیشتر درون خود دارای انعطاف پذیری و مقاومت بالاتری در برابر گشش می باشد.

آنها نیازی به روغن کاری دائمی ندارند و به همین دلیل استفاده از آنها برای حفاظت از محیط زیست، سودمند است. همچنین نسبت به کابلهای فولادی سنتی، قدرتمندتر هستند و نیز جای کمتری را اشغال می‌کنند.

تسمه، تحت تاثیر تحمل بارهای زیادی قرار می‌گیرد و انتخاب یک تسمه الواتور با کیفیت برای جلوگیری از هزینه زیاد و رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار مهم است. تسمه‌های آسانسور تقویت‌شده با لایه‌های پلی استر یا تقویت‌شده با پلی‌آمید و پارچه‌های فولادی به‌طور ویژه برای الواتورها مناسب هستند.

تسمه برزنتی

تسمه الواتور های بالابر برزنتی دارای انواع مختلفی هستند که یا خود تسمه برای انتقال مورد استفاده قرار گرفته و یا تسمه ها ساختارهای دیگری را به گردش در می آورند. به طور مثال بر روی برخی از تسمه الواتور های بالابر برزنتی کاسه وجود دارد که مواد مورد انتقال در داخل کاسه قرار گرفته و به سمت بالا منتقل می شوند. اما در برخی دیگر، تسمه های بالابر برزنتی به دور توپی های بلبرینگ متصل شده با چرخاندن آن باعث بالا رفتن سیستم یکپارچه می‌شوند.

تسمه الواتور بالابر

تسمه الواتور های بالابر برزنتی را می توان در قطر ها و طول های مختلف سفارش داده و بر اساس نقاله های مورد انتقال از آن استفاده کرد. تسمه الواتور بالابر برزنتی یکی از پرطرفدار ترین و پراستفاده ترین تسمه های انتقال دهنده به صورت عمودی و بالابر است که جهت بالا بردن بارهای افقی از آن استفاده می شود. کیفیت و ساختار اصلی تسمه الواتور برزنتی به کیفیت متریال مواد اولیه استفاده شده در تولید آن بستگی دارد و به طور کلی به هر میزان که مواد اولیه مورد استفاده برای تولید تسمه الواتور بالابر برزنتی بیشتر باشد تسمه حاصل شده نیز کیفیت مناسب‌تری دارد.

تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور

تسمه الواتور

باور صنعت تولید کننده و تامین کننده انواع تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور
تسمه الواتور

You cannot copy content of this page