تسمه انتقال نیرو

تسمه های انتقال نیرو صرفاً وظیفه منتقل کردن نیروی موتور یا گشتاور از بخشی از به بخش دیگر دستگاه را دارند که بواسطه این انتقال نیرو چرخ دنده، غلطک یا فولی دومی به حرکت درآمده و یا باعث درگیری آن قسمت با قطعات دیگر میشود. این تسمه ها بر خلاف تسمه های نقاله معمولاً عرض کمی داشته و گنجایش یا فضایی برای حمل محصولات ندارند ولی در عوض دارای ساختار مستحکمی میباشند که آنها را برای دورهای بالا و مقاومت در برابر نیروی کششی وارد شده مناسب ساخته است. طول این تسمه ها محدودیتی نداشته و در دستگاه های کوچک و بزرگ از چند سانتیمتر تا چندین متر مصرف دارند.

تسمه انتقال نیروی تخت یا فلت

تسمه تخت یک قطعه مکانیکی است که برای انتقال نیرو و حرکت بین دو محور یا بیشتر در ماشین‌آلات و سیستم‌های مختلف استفاده می‌شود. این تسمه‌ها معمولاً از مواد انعطاف‌پذیر مثل PVC، ارتیلن، پلی‌یورتان، لاستیک و یا چرم ساخته می‌شوند. طراحی و ساختار این تسمه‌ها به نحوی است که از افت سرعت جلوگیری کند.

تسمه وی بلت V BELT

تسمه وی شکل ، وی بلت V BELT یکی از مهمترین و بهترین تسمه ها صنعتی بوده و در زیر گروه تسمه های انتقال قدرت تسمه وی شکل ، وی بلت V ، پروانه ، spa ، v شکل ، d ، b ، c بوده و بسیار کاربردی می باشد. جزوء پرمصرف ترین تسمه ها می باشد. در اکثر صنایع بزرگ و کوچک کشور جهت انتقال قدرت موتور به وسیله پولی از تسمه های وی شکل استفاده می گردد. این تسمه ها به صورت تکی خطی یا چند خطی بر روی پولی مورد نیاز استفاده می شوند.

انواع روکش های تسمه انتقال نیرو

تسمه تخت با روکش پلی آمیدی: روکش‌های پلی آمید قدرت بالایی را به تسمه می‌دهد. ز این‌رو در صنایعی که برای انتقال قدرت به قدرت بلایی نیز نیاز است از تسمه تخت با روکش پلی آمیدی استفاده می‌شود.

تسمه تخت با روکش پلی استر: در صنایعی که برای انتقال قدرت به سرعت بالایی نیز است از تسمه تخت با روکش پلی استر استفاده می‌شود. روکش‌های پلی استر سرعت تسمه‌ را بالا می‌برد.

تسمه تخت با روکش‌های پلی استر و پلی آمید: این تسمه‌ها قدرت و سرعت بالایی برای انتقال قدرت داشته و در صنایع خاصی به کار گرفته می‌شود.

کاربرد نوار انتقال نیرو در صنایع مختلف

تمامی دستگاه‌های موجود در کارخانه‌ها و صنعت‌های مختلف برای جابه جایی قدرت از موتور به بخش‌های مختلف دستگاه به تسمه انتقال نیرو نیاز دارند. از این‌رو تسمه‌های تخت انتقال قدرت در اکثر کارخانه‌ها و دستگاه‌ها کاربرد دارند. کارخانه‌های ریسندگی برای جابه جایی نیرو به نوار نقاله تخت به روکش پلی استر نیاز دارند. چراکه سرعت در این دستگاه‌ها از مهم‌ترین عوامل روند کار می‌باشد. از دیگر کارخانه‌هایی که از تسمه‌های تخت استفاده می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارخانه‌های سرامیک، موزاییک و کاشی سازی
  • کارخانه‌های سیمان
  • کارخانه‌های بافندگی
  • نساجی‌ها

خرید تسمه انتقال نیرو

برای خرید انواع تسمه انتقال نیرو از سراسر کشور می‌توانید با شماره‌های درج شده در وبسایت تماس بگیرید. تسمه مورد نظر مشتری با توجه به دستگاه‌های موجود در صنعت شما به‌ اندازه و کیفیت مناسب از رول‌ها بریده و به‌صورت حرفه‌ای آپارات می‌شوند. اگر برای خرید تسمه به راهنمایی نیاز دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان باور صنعت استفاده فرمایید.

تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو

تسمه انتقال نیرو

باور صنعت تولید کننده و تامین کننده انواع تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو
تسمه انتقال نیرو