تسمه گریپ

تسمه نقاله گریپ (grip conveyor belt) یکی از انواع تسمه‌ صنعتی می‌باشد که در اندازه‌های مختلف بافرم مخصوص به خود تولید می‌شود. تسمه‌نقاله گریب دارای ظاهری آج‌دار و لایه‌لایه شبیه به اشکال لانه‌ زنبوری می‌باشد و به همین دلیل به‌عنوان تسمه لانه‌ زنبوری نیز شناخته می‌شود.

تسمه های نقاله لاستیکی گریپ

تسمه های نقاله لاستیکی گریپ تا عرض cm 150 تولید می گردد. اغلب درصورتیکه مسیر حرکت تسمه نقاله گریپ بر روی رولیک باشد، از نوع زیرلاستیک و درصورتی که بر روی صفحه مسطح باشد از نوع زیربرزنت استفاده می گردد.

نوار نقاله‌ها ازجمله وسایلی هستند که در صنایع مختلف از خط تولید صنایع غذایی گرفته تا صنایع تولیدی مصالح ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرند. نوار نقاله‌ها در انواع متنوعی تولید می‌شوند تا نیازهای مختلف صنایع را برطرف نمایند. یکی از انواع پرکاربرد نوار نقاله‌ها، تسمه نقاله آجدار گریپ است.

نوار نقاله‌های آجدار گریپ

نوار نقاله‌های آجدار گریپ معمولا از جنس PVC و به‌صورت لایه‌لایه هستند. تنها موردی که بین یک نوار نقاله پی‌وی‌سی و یک تسمه نقاله آجدار گریپ از جنس پی‌وی‌سی تفاوت ایجاد می‌کند، وجود آج‌هایی شبیه لانه زنبور در نوار نقاله‌های آجدار گریپ است. درحالی‌که در نوار نقاله‌های پی‌ وی‌ سی، این آج‌ها دیده نمی‌شوند و سطح نوار نقاله کاملا صاف است. تسمه نقاله آجدار گریپ می‌تواند از جنس لاستیک نیز باشد.

سایز تسمه گریپ

سایز تسمه نقاله آجدار گریپ یک بازه گسترده را در برمی‌گیرد. جدا از این‌که تسمه نقاله آجدار گریپ از چه جنسی باشد، می‌تواند در اندازه‌های مختلف و با توجه به نیاز صنعت، تولید شود. عرض این نوع نوار نقاله می‌تواند از 5 تا 200 سانتی‌متر پهنا داشته باشد. همچنین ضخامت تسمه نقاله آجدار گریپ می‌تواند بسته به نیاز مشتری، 6، 8 و 10 میلی‌متر و یا اندازه‌های دیگری داشته باشد.

تسمه نقاله گریپ

تسمه نقاله گریپ می‌تواند در صنایع مختلفی مورداستفاده قرار گیرد. شاید بتوان صنایع غذایی و دارویی را به‌عنوان صنایعی که بیشترین استفاده را از این نوع نوار نقاله می‌برند، نام برد. این نوع نوار نقاله می‌تواند در بسته‌بندی مواد غذایی و حمل آن‌ها از قسمتی از کارخانه به قسمتی دیگر نقش داشته باشد. البته در صنایع غذایی معمولا از تسمه نقاله آجدار گریپی استفاده می‌کنند که از جنس پی‌وی‌سی باشد؛ زیرا استفاده از نوار نقاله‌های لاستیکی به منظور انتقال مواد خوراکی می‌تواند باعث نگرانی‌های بهداشتی شود. انتقال مواد دارویی و بهداشتی در یک انبار دارو نیز کاربرد دیگر تسمه نقاله آجدار گریپ است. در این مورد نیز ترجیح داده می‌شود از نوار نقاله‌های از جنس پی‌وی‌سی استفاده شود.

تسمه گریپ
تسمه گریپ
تسمه گریپ

خرید تسمه گریپ

باور صنعت تولید کننده و تامین کننده انواع تسمه گریپ
تسمه گریپ
تسمه گریپ
تسمه گریپ

You cannot copy content of this page