کاسه نمد

کاسه نمد قطعه‌ای است که در تمامی سیستم‌های هیدرولیکی از جمله پمپ‌ها، پیستون‌ها و اتصالات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در برخی منابع واژه «Oil Seal» که در فارسی به نام کاسه نمد ترجمه شده است، به سایر سیستم‌های آب‌بندی مانند «اورینگ» (O-ring) هم اطلاق می‌شود اما در فارسی به طور معمول به این نوع از آب‌بندها «اورینگ» می‌گویند. از کاسه نمد برای جلوگیری از روغن‌ریزی شفت‌ها و یاتاقان‌ها و همچنین محافظت این قطعات در برابر آلودگی و گرد و غبار استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد کاسه نمد

نحوه عملکرد کاسه نمد بسیار ساده است. لبه کاسه نمد بر روی بخش دوار – به طور معمول شفت – قرار می‌گیرد و جداره (قطر بیرونی) در محفظه نگهدارنده به صورت فشرده چفت می‌شود و به این ترتیب، کاسه نمد در جای خود قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از حرارت زیاد، لبه‌های کاسه نمد باید روغن‌کاری شود.

انواع کاسه نمد

کاسه نمدها بسته به محل استفاده در متریال های مختلف همچون مقاومت در برابر فرسایش، حرارت، برودت، مواد نفتی، مواد اسیدی و قلیایی و… تولید می شوند.

کاسه نمد  NBR

 کاسه نمدهای ضدروغن نیتریل بوتادین (Nitrile Butadiene Rubber) متداول ترین آببندها هستند، که مقاومت بالایی در برابر گریس داشته و بازه دمایی عملکرد این کاسه نمدها 40- تا 120+ درجه سانتی گراد می باشد.

کاسه نمد  ACM

 ترکیبی از لاستیک اکرلیک و نیتریل بوتادین است که مقاومت بالایی در برابر روغن داشته و تا دمای150 درجه سانتیگراد را نیز تحمل می کند.

کاسه نمد PolyUrethane

  کاسه نمدهایی که با پلی یورتان  (P.U)تولید می شوند در مقابل گریس، سایش، پارگی و کشش مقاومت بالایی دارد. این نوع آببند از مقاوم ترین کاسه نمدهای رایج محسوب می گردد.

کاسه نمد Silicon 

کاسه نمدهای سیلیکونی تولید شده توسط کیمیا صنعت دارای ویژگی خاصی در کاهش جذب روغن و استهلاک و هم چنین قابلیت مقاومت بالای دمایی از 50- الی 250+ را دارا است .

کاسه نمد viton

کاسه نمد وایتون، مقاومتی بالایی در برابر حرارت دارد و قادر است تا 300+ درجه سانتیگراد را تحمل کند.

کاسه نمد  PTFE

کاسه نمد پلی تترا فلوئورو اتیلن (Polytetrafluoroethylene) به علت عملکرد مطلوب در دمای بالا (320+ درجه سانتی گراد)، کاهش اصطکاک و عمر طولانی در موارد خاص کاربرد دارد.

کاسه نمد EPDM

 کاسه نمد با متریال اتیلن پروپیلن داین مونومر ( (Ethylene Propylene Diene Monomer دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور، ازون، نور خورشید و شرایط سخت جوی است.

کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه نمد

کاسه نمد

باور صنعت تولید کننده و تامین کننده انواع کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه نمد